- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-TC2Y-1XMA1-01)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Battery Information
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 3300 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 70 g |
| Height | 6.8 mm |
| Width | 62.9 mm |
| Depth | 103.4 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-TC2Y-1XMA1-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | PowerPrecision Battery |
| Product Line | PowerPrecision |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-TC2Y-1XMA1-01 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





