- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Z-PERFORM 2000T 4INX4IN COATED, BRIGHT WHITE, ACRYLIC ADHESIVE, 1500 LABELS PER ROLL Standard thermal transfer paper label with a permanent acrylic adhesive. Provides the optimal balance between performance and price. Recommended for indoor use.
(10000283)
Miscellaneous
| Compatibility |
Zebra Printer(s):
|
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Paper |
Product Information
| Label Length | 101.60 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Perforated |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Shape | Square |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 1500 |
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10000283 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 4 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 2000T Thermal Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 2000T |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | 10000283 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 2.4700kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





