- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7511)
Product Information
| Cable Manager Type | Rack Cable Guide |
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | AR7511 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7511 |
| Product Name | Narrow Vertical Cable Organizer |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | NetShelter SX |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 940 g |
| Rack Height | 42U |
| Height | 1930 mm |
| Width | 60 mm |
| Depth | 10 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR7511 |
| Barcode # | 731304257479 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 8.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






