Don't pay: $29.99
$23.00
SAVE $6.99 (23%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
CANON GI690BK BLACK INK BOTTLE FOR PIXMA G2600
(GI690BK)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers:
|
| Country of Origin | Japan |
Technical Information
| Ink Volume | 140 mL |
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 6000 Pages |
| Yield Type | High |
General Information
| Product Type | Ink Refill Kit |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | GI-690BK |
| Product Name | GI-690 Pixma Endurance Ink Bottle - Black |
| Brand Name | Canon |
| SKU | GI690BK |
| Barcode # | 4549292074956 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000504000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





