Don't pay: $24.99
$19.00
SAVE $5.99 (24%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
CANON GI690Y YELLOW INK BOTTLE FOR PIXMA G2600
(GI690Y)
Miscellaneous
| Compatibility |
Canon PIXMA Printers:
|
| Device Supported | Multifunction Printer |
| Country of Origin | Japan |
Technical Information
| Ink Volume | 70 mL |
| Print Colour | Yellow |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 7000 Pages |
| Yield Type | High |
General Information
| Product Type | Ink Refill Kit |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Product Model | GI-690Y |
| Product Name | Ink Bottle GI-690Y |
| Brand Name | Canon |
| SKU | GI690Y |
| Barcode # | 4549292074987 |
| Brand | CANON |
| Shipping Weight | 0.1120kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000224000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





