- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair AX1600i 1600W 80 Plus Titanium Fully-Modular Power Supply - 1600 Watts - 1x ATX, 2x EPS, 8x PCI-E, 16x SATA, 2x Floppy, 1x USB - Dimensions: 150 x 86 x 200mm - Weight: 5.81kg - Fan Size: 140mm - Low-Profile All Black Sleeved cables - CP-9020183-AU - 10 Years Limited Warranty
(CP-9020183-AU)
Specifications
| Product Type | Power Supply |
| Warranty | 10 Years |
| Weight | |
| Connectors | ATX, EPX, PCIe, SATA, Floppy, 4 pin peripheral |
| Dimensions | 200 x 150 x 86 mm |
| Form Factor | ATX |
| Input Voltage | 200 - 240 V |
| Power Output | 1600 W |
| Type | ATX |
| SKU | CP-9020183-AU |
| Barcode # | 843591064378 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 5.9300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





