- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CP-9020217-AU)
Specifications
| Product Type | Power Supply |
| Warranty | 5 Years |
| Weight | 1.3 kg |
| 80 PLUS Efficiency | Bronze |
| Cable Type | Sleeved and Flat Black Cables |
| Connectors | 4 x PCIe, 7 x SATA, 1 x ATX, 2 x EPS12V |
| Continuous Power | 650 Watts |
| Dimensions | 150 x 86 x 140mm |
| Fan Size | 120mm |
| Form Factor | ATX |
| Modular | Fully |
| MTBF | 100,000 hours |
| SKU | CP-9020217-AU |
| Barcode # | 840006617341 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 2.6000kg |
Manufacturer Warranty: 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





