- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair HX1000M 1000W 80 Plus Platinum Modular Power Supply - 135mm Fan - Fan Bearing Technology: Fluid Dynamic Bearing - ATX - Modular - Sleeved Cables - Black - 10 Years Limited Warranty
(CP-9020139-AU)
Specifications
| Product Type | Power Supply |
| Warranty | 10 Years |
| Weight | |
| Compatible/Used for | ATX12V v2.4and EPS 2.9 (backward compatible with ATX12V 2.2, 2.31 and older) |
| Connectors | ATX, EPS, Floppy, 4 pin peripheral, PCle, SATA |
| Dimensions | 150 x 86 x 180 mm |
| Form Factor | ATX |
| Input Voltage | 100-240V |
| Power Output | 1000W |
| SKU | CP-9020139-AU |
| Barcode # | 843591093422 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 4.4400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





