- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Corsair iCUE ML140 RGB ELITE Premium 140mm PWM Fan
- 2 Pack + Lighting Node CORE
- Airflow: 15 ~ 82.90 CFM
- RPM Range: 400 ~ 1,600 ±10% RPM
- Static Pressure: 0.30 ~ 2.06mm-H20
- Bearing Type: Magnetic Levitation
- Noise Level: 10 dBA ~ 31.8 dBA
- Dimensions: 140 x 25mm
- Control Style: PWM
- Includes: 8 Mounting Screws, 1x Lighting Node CORE, 2x ML140 RGB ELITE Premium Fanss
- RGB Lighting
(CO-9050115-WW)
Specifications
| Product Type | Fan |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 0.197kg |
| Bearing Type | Magnetic Levitation |
| CORSAIR iCUE Compatibility | Yes |
| Fan Airflow | 15 – 82.9 CFM |
| Fan Size | 140 x 25 mm |
| Fan Speed | 400 – 1600 RPM ±10% |
| Flow Type | STATIC PRESSURE |
| LED Color | RGB |
| Power Draw | 0.145A |
| PWM Control | Yes |
| Sound Level | 10 – 31.8 dBA |
| Static Pressure | 0.30 – 2.06 mm-H2O |
| SKU | CO-9050115-WW |
| Barcode # | 840006640103 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.6600kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





