- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Corsair iCUE SP120 RGB ELITE White 120mm PWM Single Fan
- Airflow (MAX): 47.7 CFM
- RPM Range: 400 ~ 1,500 ±10% RPM
- Static Pressure: 1.46mm-H20
- Bearing Type: Hydraulic
- Noise Level: 7 dBA ~ 28 dBA
- Dimensions: 120 x 25mm
- Control Style: PWM
- MTBF: 40,000 Hours @ 25°C
- Includes 4 Mounting Screws
(CO-9050136-WW)
Specifications
| Product Type | Fan |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 0.126 kg |
| Bearing Type | Hydraulic |
| Colour | White |
| Fan Airflow | 47.73 CFM |
| Fan Model | SP RGB ELITE |
| Fan Size | 120mm x 25mm |
| Flow Type | Static Pressure |
| LED Color | RGB |
| Sound Level | 28 dBA |
| Speed | 400 – 1500 ±10% RPM |
| Static Pressure | 1.46 mm-H2O |
| SKU | CO-9050136-WW |
| Barcode # | 840006637769 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.130m |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





