- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Vengeance 32GB (2x16GB) DDR5 UDIMM 4800Mhz C40 1.1V Black Desktop PC Gaming Memory
(CMK32GX5M2A4800C40)
Specifications
| Capacity | 32GB Kit (2x16GB) |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288-pin |
| Frequency | 4800MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance DDR5 |
| Type | DDR5 |
| Voltage | 1.1V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | Intel 600 Series |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| Tested Latency | 40-40-40-77 |
| SKU | CMK32GX5M2A4800C40 |
| Barcode # | 840006659310 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
Manufacturer Warranty : 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





