- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

G.Skill Ripjaws M5 Neo RGB 32GB (2x 16GB) DDR5 6000MHz CL36 AMD Desktop Memory - White - Capacity: 32GB (2x16GB) - Memory Type: DDR5 - Channel Type: Dual Channel Kit - Tested Frequency: 6000MHz - Tested Voltage: 1.25V - Tested Latency: 36-48-48-96 - Memory Use: Desktop - AMD EXPO Profile Ready - F5-6000J3648D16GX2-RM5NRW
(F5-6000J3648D16GX2-RM5NRW)
Memory Specifications
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 32GB (16GBx2) |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel Kit |
| OC Profile Support | AMD EXPO |
| Tested Speed (Up To) (EXPO) | 6000 MT/s |
| Tested Latency (EXPO) | 36-48-48-96 |
| Tested Voltage (EXPO) | 1.25V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking (ECC) | Non-ECC |
| SPD Speed (Default) | 4800 MT/s |
| SPD Voltage (Default) | 1.10V |
| Fan Included | No |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Features | AMD EXPO Profile Ready |
| SKU | F5-6000J3648D16GX2-RM5NRW |
| Brand | G.SKILL |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





