- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

- Corsair Vengeance RGB 32GB (2x 16GB) DDR5 6200MHz C36 Memory
- Colour: Black
- Capacity: 32GB (2x 16GB)
- Memory Type: DDR5
- Tested Frequency: 6200MHz
- Tested Voltage: 1.30V
- Tested Latency: 36-39-39-76
- Package Memory Format: DIMM
- Pins: 288-Pin
- Heat Spreader: Aluminium
- XMP 3.0
(CMH32GX5M2B6200C36)
Specifications
| Capacity | 2 x 16GB |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288 Pin |
| Frequency | 6200MHz |
| Ranking | Not Available |
| Series | VENGEANCE® RGB |
| Type | DDR5 |
| Voltage | 1.3V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | Intel 600 Series |
| Heat Spreader | Aluminum |
| Memory Colour | Black |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| PMIC Type | Overclock PMIC |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Speed Rating | PC5-49600 (DDR5-6200) |
| Tested Latency | 36-39-39-76 |
| SKU | CMH32GX5M2B6200C36 |
| Barcode # | 840006694700 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





