- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F5-6000J3238F16GX2-FX5)
Miscellaneous
| Compatibility |
ASRock AMD X670 (Ryzen 7000 series CPUs) Motherboards: ASUS AMD X670 (Ryzen 7000 series CPUs) Motherboards: Gigabyte AMD X670 (Ryzen 7000 series CPUs) Motherboards: MSIAMD X670 (Ryzen 7000 series CPUs)Motherboards: |
Technical Information
| CAS Latency | CL32 |
| Device Supported | Motherboard |
| Desktop PC | |
| Error Checking | Non-ECC |
| Number of Modules | 2 x 16GB |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Standard | DDR5-5600/PC5-44800 |
| Memory Voltage | 1.25 V |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | F5-6000J3238F16GX2-FX5 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gskill.com |
| Manufacturer | GSkill International Enterprise |
| Product Name | Flare X5 32GB (2 x 16GB) DDR5 SDRAM Memory Kit |
| Package Type | Retail |
| Product Line | Flare X5 |
| Brand Name | G.SKILL |
| SKU | F5-6000J3238F16GX2-FX5 |
| Barcode # | 4713294232656 |
| Brand | G.SKILL |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.220m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





