- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

CORSAIR CMH32GX5M2B5200C40 VENGEANCE RGB DDR5, 5200MHz 32GB 2x16GB DIMM, Unbuffered, 40-40-40-77, XMP 3.0, Black Heatspreader, RGB LED, 1.25V(PC5 41600) Intel XMP 3.0 Desktop Memory
(CMH32GX5M2B5200C40)
Specifications
| Capacity | 2 x 16GB |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288 Pin |
| Frequency | 5200MHz |
| Ranking | |
| Series | VENGEANCE® RGB |
| Type | DDR5 |
| Voltage | 1.25V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | Intel 600 Series |
| Heat Spreader | Aluminum |
| LED Lighting | RGB |
| Memory Colour | Black |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| PMIC Type | Overclock PMIC |
| Single Zone / Multi-Zone Lighting | Dynamic Multi-Zone |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Tested Latency | 40-40-40-77 |
| SKU | CMH32GX5M2B5200C40 |
| Barcode # | 0840006692850 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





