- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Eaton ATS 16 Netpack Power Source Transfer Switch, 2x C20 16A Input, 8x C13 & 1x C19 Outlets, Network Communication
(EATS16N)
Technical Information
| Receptacles | IEC |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| Current | 16 A |
General Information
| Product Type | Automatic Transfer Switch |
| Manufacturer Part Number | EATS16N |
| Manufacturer Website Address | http://www.eatoncorp.com.au |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Name | Automatic Transfer Switch |
| Brand Name | Eaton |
| SKU | EATS16N |
| Barcode # | 743172079411 |
| Brand | EATON |
| Shipping Weight | 5.1800kg |
Manufacturer Warranty: 2 year
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





