- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
GR-GRP2614
The GRP2614 features a sleek design and a suite of next-generation features including dual LCD screens with 40 virtual multi-purpose keys (VPKs), integrated WiFi, Bluetooth support, dual Gigabit ports and more. The GRP series includes carrier-grade security features to provide enterprise-level security, including secure boot, dual firmware images and encrypted data storage. For cloud provisioning and centralized management, the GRP2614 is supported by Grandstream’s Device Management System (GDMS), which provides a centralized interface to configure, provision, manage and monitor deployments of Grandstream endpoints.
Features:- HD audio, handset and speakerphone with support for wide-band audio
- 4 line keys with up to 4 SIP accounts, 8MPK extension keys with dual-color LED with 2 Left/Right keys
- Dual LCD screens with digital BLF keys
- Enterprise-level protection including secure boot, dual firmware images, and encrypted data storage
- Integrated dual-band 802.11 a/b/g/n/ac WiFi
- Dual switched auto-sensing 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet ports with integrated PoE
- Integrated Bluetooth


(GRP2614)
| SKU | GRP2614 |
| Barcode # | 6947273702849 |
| Brand | GRANDSTREAM |
| Shipping Weight | 3.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






