You Might Want To Add
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(GXP1780)
• 8 lines, 8 dual-color line keys (with 4 SIP accounts), 4 XML programmable contextsensitive soft keys
• 32 digitally programmable & customizable BLF/fastdial keys
• HD wideband audio, fullduplex speakerphone with advanced acoustic echo cancellation
• 5-way audio conferencing for easy conference calls
• Dual-switched Gigabit ports (GXP1782) or dual-switched 10/100Mbps ports (GXP1780), integrated PoE
• Built-in USB port for importing and exporting data only
• Supports headset use with a RJ9 headset jack and EHS support for EHS-capable Plantronics headsets
• TLS and SRTP security encryption technology to protect calls & accounts and Kensington Security Slot support
• Large phonebook capacity with up to 2,000 contacts and call history with up to 500 records
• Use with Grandstream’s UCM series IP PBX appliance for Zero- Config provisioning, also supports automated provisioning using TR-069 or AES encrypted XML configuration file
| SKU | GXP1780 |
| Barcode # | 6947273702191 |
| Brand | GRANDSTREAM |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 100.000m |
| Shipping Height | 100.000m |
| Shipping Length | 100.000m |
| Shipping Cubic | 0.007560000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






