- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP 61 TRI-COLOUR INK 165 PAGE YIELD FOR DJ 3000 & AIO 3050
(CH562WA)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 40 g |
Warranty
| Additional Warranty Information | (Return to HP - Unit Replacement) |
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CH562WA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 61 |
| Product Name | 61 Tri-Colour Ink Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Technical Information
| Print Colour | Yellow |
| Cyan | |
| Magenta | |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 150 Pages |
| SKU | CH562WA |
| Barcode # | 884962826850 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





