- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #63 Tri Col Ink F6U61AA - 165 pages - Compatible With HP DESKJET 2130, DESKJET 3630
(F6U61AA)
Miscellaneous
| Compatibility | HP DeskJet 1112 Printer |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | F6U61AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 63 |
| Product Name | 63 Tri-colour Original Ink Cartridge (~165 Pages) |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Additional Warranty Information | (Return to HP/Dealer) |
| Limited Warranty | 6 Month |
Technical Information
| Print Colour | Tri-colour |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 150 Pages |
| SKU | F6U61AA |
| Barcode # | 193424494910 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.000495000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





