Don't pay: $87.00
$86.00
SAVE $1.00 (1%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F6U63AA)
Miscellaneous
| Compatibility |
HP DeskJet Printers: |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | F6U63AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 63XL |
| Product Name | 63XL High Yield Tri-colour Original Ink Cartridge (~330 Pages) |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Warranty
| Additional Warranty Information | (Return to HP/Dealer) |
| Limited Warranty | 6 Month |
Technical Information
| Print Colour | Tri-colour |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 300 Pages |
| Yield Type | High |
| SKU | F6U63AA |
| Barcode # | 193424494934 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.115m |
| Shipping Cubic | 0.000460000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





