- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(D8J10A)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | D8J10A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 980 |
| Product Name | 980 Black Original Ink Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 380 g |
Warranty
| Additional Warranty Information | (Return to HP/Dealer) |
| Limited Warranty | 6 Month |
Technical Information
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 10000 Pages |
| SKU | D8J10A |
| Barcode # | 887758769157 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.3800kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.070m |
| Shipping Cubic | 0.000945000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





