- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(51604A)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Month |
Technical Information
| Ink Volume | 3 mL |
| Print Colour | Black |
| Print Technology | Inkjet |
| Typical Print Yield | 500000 Characters |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents | 1 x Cartridge |
| Compatibility |
HP Deskjet Printers: HP Photosmart Printers: |
| Country of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
General Information
| Product Type | Ink Cartridge |
| Manufacturer Part Number | 51604A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Black Ink Cartridge |
| Package Type | Retail |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
| SKU | 51604A |
| Barcode # | 88698004388 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





