- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

SCANJET PRO 3500 F1 FLATBED SCANNER / 25 PPM 50 IPM / ADF UP TO 600 DPI FLATBED UP TO 1200 DPI / RDDC 3000 PAGES / ADF CAPACITY 50 SHEETS / USB / ADF SINGLE PASS E-DUPLEX
(L2741A)
| General Information | |
| Product Name | Government HP ScanJet Pro 3500 f Flatbed Scanner TAA Compliant |
| Manufacturer Part Number | L2741A#201 |
| Product Line | ScanJet Pro |
| Product Model | 3500 f1 |
| Product Type | Flatbed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 1200 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 25 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 25 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 50 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 50 |
| Duplex Scanning | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.7" |
| Width | 18.1" |
| Depth | 15.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Other Information | |
| Product Family | ScanJet Pro |
| SKU | L2741A |
| Barcode # | 888793138199 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 8.6300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





