Don't pay: $3,190.00
$2,241.00
SAVE $949.00 (30%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Completely immerse yourself in the expansive elegance of the HP Z38c Curved Display. Form meets function with crisp, panoramic views so you can stay focused on your work.
- 95.25 cm (37.5")
- Anti-glare; BrightView Panel; In plane switching; Language selection; LED Backlights; On-screen controls; Plug and Play; User programmable; Anti-static
- UWQHD+ (3840 x 1600 @ 60 Hz)
- 1 DisplayPort™ 1.2; 1 HDMI 2.0
(Z4W65A4)
Specifications
| 3D Support | No |
| Accessories | AC power cable, HDMI cable, CD (includes User Guide, warranty, drivers), Quick Setup Poster, USB Type-C™ cable, DisplayPort™ 1.2 cable |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Box Weight | 13.8 kg |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | |
| Contrast Ratio | 1000:1 static; 5000000:1 dynamic |
| Dimensions with stand | 89.55 x 24.8 x 55.87 cm |
| Input Connector | 1 DisplayPort™ 1.2; 1 HDMI 2.0 |
| Panel Size | 95.25 cm (37.5") |
| Panel Type | IPS w/LED backlight |
| Power Supply | Input voltage: 100 to 240 VAC |
| Resolution | UWQHD+ (3840 x 1600 @ 60 Hz) |
| Response Time | 14 ms on/off |
| Stands | |
| Viewing Angle | 178° horizontal; 178° vertical |
| Wall Mounting | VESA 100mm |
| Warranty | 3 years parts and labour limited warranty. |
| Weight |
| SKU | Z4W65A4 |
| Barcode # | 190780799406 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 22.1000kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 1.060m |
| Shipping Length | 0.560m |
| Shipping Cubic | 0.000005000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





