Kyocera ECOSYS M3645DN Mono Laser A4 Multifunction Printer 45ppm Duplex ADF Network is discontinued.
The below option is the replacement/alternative model:

Kyocera ECOSYS M3645DN A4 Mono Multifunction Laser Printer - 5 Line LCD Display - Print Speeds: 45PPM - Resolution: 1,200 x 1,200 (Print) & 600 x 600DPI (Scan/Copy) - Processor: ARM Cortex-A9 Dual core 1.2GHz + ARM Cortex-M3 100MHz - Multifunction: Print, Scan, Copy, & Fax - Paper Handling Input: 500 Sheet Cassette + 100 Sheet Tray - Stamdard Output Size: A4 - Standard Duplex Built-IN - ITU-T Super G3 Faxing - 1102TG3AS0 - 2 Years On-Site Warranty Kyocera M3645DN Laser MFP Hardware
(M3645DN)
| Brand | Kyocera |
| Duplex Printing | Yes |
| Ethernet Port | Yes |
| Max Paper Size | A4 |
| Mono Print Speed | 41 PPM and Up |
| Multifunction | Copier |
| Multifunction | Fax |
| Multifunction | Scanner |
| USB Connection | Yes |
| SKU | M3645DN |
| Barcode # | 632983051030 |
| Brand | KYOCERA |
| Shipping Weight | 32.0000kg |
| Shipping Width | 0.570m |
| Shipping Height | 0.690m |
| Shipping Length | 0.580m |
| Shipping Cubic | 0.228114000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years On-site Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






