- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

CORSAIR VENGEANCE RGB DDR5, 6000MHz 32GB 2x16GB DIMM, Unbuffered, 40-40-40-77, Std PMIC, XMP 3.0, Black Heatspreader, Black PCB, 1.35V
(CMK32GX5M2B6000C40)
Specifications
| Capacity | 2 x 16GB |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288 Pin |
| Frequency | 6000MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance |
| Type | DDR5 |
| Voltage | 1.35V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | Intel 600 Series |
| Heat Spreader | Aluminum |
| Memory Colour | Black |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| PMIC Type | Overclocking PMIC |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Tested Latency | 40-40-40-77 |
| SKU | CMK32GX5M2B6000C40 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





