- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDDDC2-064G)
Specifications
| Capacity | 64 GB |
| Connector Type | USB 3.1 (Type-C) |
| ConnectorType | USB 3.1 (Type-C) |
| Security | |
| Series | Ultra Dual Drive USB Type-C |
| Transfer Speed | up to 150 MB/s (read) |
| Warranty | 5-year limited warranty |
| SKU | SDDDC2-064G |
| Barcode # | 619659142056 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000150000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





