- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Synology DVA3221 4-Bay 32 Channel Diskless NVR - CPU: Intel Atom CS3538 Quad-Core 2.1GHz - GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 - Memory: 8GB DDR4 non-ECC SO-DIMM (2x 4GB, expandable up to 32GB, 2 Slots) - Compatible Drive Type: 4x 3.5" or 2.5" SATA/SSD (Drives not included) - External Ports: 3x USB 3.2 Gen1, 2x eSATA, 1x COM - Hot-swappable - DVA3221 - 3 Years Limited Warranty
(DVA3221)
Technical Details
| Model | Synology DVA3221 Deep Learning NVR |
|---|---|
| Classification | Small to Large Business |
| Form Factor | Tower |
| Scalable | Yes ( 2 x DX517) |
| HDD Pre-Installed | Diskless |
| Drive Bays | 4 |
| Drive Bay Configuration (#) | 4 x 3.5" or 2.5" SATA HDD/SSD (drives not included/ 2.5" converter not required) |
| Hot Swap Bays | Yes |
| Processor | Intel Atom C3538 quad-core |
| CPU Clock Speed | 2.1 GHz |
| Memory DRAM (Installed / Max) | 8 GB DDR4 non-ECC SO-DIMM (4 GB x 2; expandable up to 32 GB with 16 GB ECC SO-DIMM x 2) |
| USB Port | 3 x USB 3.2 Gen 1 port |
| eSATA Port | 2 |
| LAN | 4 x 1GbE RJ-45 |
| Wireless | Not Supported |
| AV Output | None |
| LCD Display Panel | No |
| Cooling Fan | 1 (120 x 120 x 25 mm) |
| Other Features | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Package Contents | Main Unit (1), AC Power Adapter (1), RJ45 Cable (2), Accessory Pack (1) |
| Packaging | Retail |
| Weight (Kg) | 4.920 |
| Warranty | 3 YEARS |
| SKU | DVA3221 |
| Barcode # | 4711174723942 |
| Brand | SYNOLOGY |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.350m |
| Shipping Length | 0.320m |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
QNAP TBS-h574TX-i5UC-05S02,5-bay All-Flash NASbook - With 5 x E1.S NVMe 3.84TB
$10,169.00 $11,299.00
New
Model
Model
QNAP TS-473A-8G 4 Bay NAS with AMD R-Series Quad-core 2.2GHz, and 2 2.5GbE Ports
$1,269.00 $1,599.00
On
Sale
Sale





