Don't pay: $78.00
$64.00
SAVE $14.00 (18%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ACH924AU)
Technical Information
| Host Interface | USB Type C |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
General Information
| Product Type | USB Hub |
| Manufacturer Part Number | ACH924AU |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Name | USB-C Combo Hub with Power Pass-Through |
| Brand Name | Targus |
Miscellaneous
| Platform Supported | Mac |
| PC |
Physical Characteristics
| Form Factor | External |
| Height | 62 mm |
| Width | 63.5 mm |
| Depth | 16 mm |
| SKU | ACH924AU |
| Barcode # | 92636326906 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.001150000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





