- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
VERBATIM Store'n'Go Pinstripe USB Drive 32GB (Black)
(49064)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Network & Communication
| Wireless LAN | No |
General Information
| Product Type | Flash Drive |
| Manufacturer Part Number | 49064 |
| Manufacturer Website Address | http://www.verbatim.com.au |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Product Name | PinStripe USB Drive |
| Product Line | PinStripe |
| Brand Name | Verbatim |
Technical Information
| Storage Capacity | 32 GB |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.1 g |
| Form Factor | External |
| Length | 52.3 mm |
| Height | 7.9 mm |
| Width | 19.1 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | 49064 |
| Barcode # | 23942490647 |
| Brand | VERBATIM |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





