- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDDDC2-128G)
Specifications
| Capacity | 128GB |
| Connector Type | USB Type-C and USB Type-A connectors; USB 3.1 (Gen 1) |
| ConnectorType | USB Type-C and USB Type-A connectors; USB 3.1 (Gen 1) |
| Security | |
| Series | Ultra® Dual Drive USB Type-C™ |
| Transfer Speed | up to 150 MB/s (read) |
| Warranty | 5 Year Limited |
| SKU | SDDDC2-128G |
| Barcode # | 619659142063 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





