- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SanDisk 256GB Ultra CZ48 USB 3.0 Flash Drive - Read Speed: up to 100 MB/s - SDCZ48-256G-UQ46
(SDCZ48-256G)
Specifications
| Capacity | 256 GB |
| Connector Type | USB 3.0 |
| ConnectorType | USB 3.0 |
| Security | |
| Series | SanDisk Ultra USB 3.0 |
| Transfer Speed | up to 100 MB/s (read) |
| Warranty | 5 Years Limited |
| SKU | SDCZ48-256G |
| Barcode # | 619659125974 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.155m |
| Shipping Cubic | 0.000310000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





