- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SanDisk Ultra Fit CZ430 128GB USB 3.1 Flash Drive - High-speed USB 3.1 performance at 130MB/s - SanDisk SecureAccess uses 128-Bit AES encryption - RescuePRO for easy file recovery - Compatible with USB 3.0 and 2.0 ports - SDCZ430-128G
(SDCZ430-128G)
Specifications
| Capacity | 128 GB |
| Connector Type | USB 3.1 (Gen 1) |
| ConnectorType | USB 3.1 (Gen 1) |
| Security | |
| Series | SanDisk Ultra Fit |
| Transfer Speed | Up to 130 MB/s (read) |
| Warranty | 5 Year Limited |
| Card Type | USB 3.1 Flash Drive (Gen 1) |
| Interface | USB 3.1 (Gen 1) |
| SKU | SDCZ430-128G |
| Barcode # | 619659163761 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000152000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





