- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

WD My Book Duo 2x 10TB Dual-Drive RAID Desktop External Hard Drive WDBFBE0200JBK - 2x USB 3.0 - NTFS Format - 290 MB/s Transfer Rate - 256-Bit AES Encryption - RAID 0, 1 & JBOD Configurations - WDBFBE0200JBK-AESN - 3 Years Limited Warranty My Book Duo 20TB Desktop RAID External Hard Drive USB 3.1 Gen2 - Black
(WDBFBE0200JBK-AESN)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 20TB |
| Colour | Black |
| Form Factor | 3.5'' |
| Interface | USB |
| Product Family | My Book Duo |
| Raid | RAID 0 ready, can be reconfigured for RAID 1 |
| Series | My Book Duo |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 2.38 kg |
| SKU | WDBFBE0200JBK-AESN |
| Barcode # | 718037806266 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 3.3300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.001400000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





