- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

WD My Passport 1TB USB 3.0 Portable Storage - White - Storage Capacity: 1TB - Interface: USB 3.2 Gen1/USB 3.0/USB 2.0 - Compatibility: Windows 8.1/10 - In the Box: Portable Hard Drive, SuperSpeed USB Cable, WD Discovery Software, Quick Install Guide - WDBYVG0010BWT-WESN
(STKP18000400)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 18 TB |
| Colour | Black |
| Form Factor | Desktop |
| Interface | USB 3.0 |
| Product Family | Expansion |
| Raid | |
| Series | Expansion |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 1.176kg |
| Dimensions | 178.75 x 41.9 x 125 mm (L x W x D) |
| SKU | STKP18000400 |
| Barcode # | 3660619041435 |
| Brand | Seagate |
| Shipping Weight | 1.3400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





