- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Western Digital WD 8TB Elements Desktop External Hard Drive - Black, USB 3.0, Formatted NTFS for Windows, USB 3.0 and USB 2.0 Compatibility
(WDBBKG0080HBK-AESN)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 8 TB |
| Colour | Black |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | USB |
| Product Family | Elements |
| Raid | |
| Series | Elements |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 1.27 kg |
| SKU | WDBBKG0080HBK-AESN |
| Barcode # | 718037863641 |
| Brand | WESTERN DIGITAL |
| Shipping Weight | 1.2900kg |
Manufacturer Warranty: 2 year
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





