- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

LaCie 16TB 2big RAID USB 3.1 Type-C External Desktop Storage System - STHJ16000800 - 2x 8TB Hard Drive - 7200 RPM (64MB Cache) - 2-Bay Design - RAID 0/1/JBOD - Speeds up to 440MB/s - Capacity: 16TB - USB 3.1 Gen 2 Cable 10Gb/s (USB 3.0 Cable Included) - Backed by 5-Years Rescure Data Recovery Service / Limited Warranty LaCie 2big RAID 16TB USB-C 5YR (Enterprise-Class)
(STHJ16000800)
| Brand | LaCie |
| Capacity | 16TB |
| Thunderbolt Interface | Yes |
| SKU | STHJ16000800 |
| Barcode # | 5051145736946 |
| Brand | LACIE |
| Shipping Weight | 3.6000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.012960000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





