- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Western Digital WD Elements Desktop 18TB USB 3.0 3.5" External Hard Drive - Black Plug & Play Formatted NTFS for Windows 10/8.1/7
(WDBBKG0180HBK-AESN)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 18 TB |
| Colour | Black |
| Form Factor | Desktop 135mm x 48mm x 165.8mm |
| Interface | USB 2.0 USB 3.0 Type-A |
| Product Family | WD Elements |
| Raid | |
| Series | Elements Desktop |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 0.90 kg |
| SKU | WDBBKG0180HBK-AESN |
| Barcode # | 718037850764 |
| Brand | WESTERN DIGITAL |
| Shipping Weight | 1.3100kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





