- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Western Digital WD Red Pro 18TB 3.5" NAS HDD SATA3 7200RPM 512MB Cache 24x7 NASware 3.0 CMR Tech
(WD181KFGX)
Specifications
| Cache | 256MB |
| Capacity | 18TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SATA 6GB/s |
| Product Family | WD Red Pro |
| RPM | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years limited |
| Weight | 0.7kgs |
| SKU | WD181KFGX |
| Barcode # | 718037875729 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





