Don't pay: $173.00
$168.00
SAVE $5.00 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belt unit is designed for use with Brother HL-8350 Series Color Laser Printers and yields approximately 50,000 A4/letter-size pages. Yield may vary by type of use. Your printer will indicate when you need to replace it.
| Item # | 270631 |
|---|---|
| -014--upsell Short | Take a step up in page yield and print even more pages per cartridge. |
| assembly required | No |
| brand name | Brother |
| compatible machine models | Brother models: DCP-L8400CDN, DCP-L8450CDW, HL-L8250CDN, HL-L8350CDW, HL-L8350CDWT, HL-L9200CDW, HL-L9200CDWT, HL-L9300CDWTT, MFC-L8600CDW, MFC-L8650CDW, MFC-L8850CDW, MFC-L9550CDW, MFC-L9550CDWT, MFC-L9950CDWT |
| Consumable Type | Print belt kit |
| manufacturer | Brother Industries, Ltd |
| maximum yield per unit | 50,000 |
| model | BU320CL |
| print technology | laser printer/copier/fax |
| printer series | HL Series; MFC Series; DCP Series |
| quantity | 1 |
(BU-320CL)
| SKU | BU-320CL |
| Barcode # | 4977766732161 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.034425000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





