- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

WD WD2002FFSX 2TB Red PRO 3.5" 7200RPM SATA3 NAS Hard Drive - 64MB Cache - SATA 6 Gb/s - 5 Year Warranty
(WD2002FFSX)
Specifications
| Cache | 64 |
| Capacity | 2TB |
| Form Factor | 3.5'' |
| Interface | SATA |
| Product Family | |
| RPM | 7200rpm |
| Warranty | 5 Years |
| Weight | |
| Misc. | |
| Series | Red Pro |
| SKU | WD2002FFSX |
| Barcode # | 718037835570 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000280000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 5 Years Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.wdc.com/
1800 429 861
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





