- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7586)
Miscellaneous
| Compatibility | APC NetShelter SX Enclosure |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR7586 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7586 |
| Product Name | Hinged Covers for NetShelter SX 750mm Wide 45U Vertical Cable Manager (Qty 2) |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Cable Manager Type | Cover |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.46 kg |
| Rack Height | 45U |
| Height | 1981.2 mm |
| Width | 109.2 mm |
| Depth | 12.7 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR7586 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.7900kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






