Don't pay: $774.00
$657.00
SAVE $117.00 (15%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7717A)
Miscellaneous
| Compatibility | APC NetShelter SX Enclosure |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR7717A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 4 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7717A |
| Product Name | Vertical Cable Manager for NetShelter SX Networking Enclosures (Qty 4) |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Pass-through |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.63 kg |
| Rack Height | 42U |
| Height | 1778 mm |
| Width | 25.4 mm |
| Depth | 162.6 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| SKU | AR7717A |
| Barcode # | 731304301028 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 5.0300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






