- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8166ABLK)
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Ladder |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8166ABLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8166ABLK |
| Product Name | AR8166ABLK Cable Ladder |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 136.1 g |
| Height | 4.1 mm |
| Width | 200.7 mm |
| Depth | 35.6 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8166ABLK |
| Barcode # | 731304203032 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.8400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






