- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8443A)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | AR8443A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8443A |
| Product Name | Vertical Fiber Organizer |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Cable Manager Type | Rack Cable Guide |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.82 kg |
| Rack Height | 0U |
| Height | 766 mm |
| Width | 86 mm |
| Depth | 106 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8443A |
| Barcode # | 731304258889 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 2.0700kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






