- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8450A)
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Guide |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8450A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8450A |
| Product Name | AR8450A Cable Pass Through |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 910 g |
| Height | 26 mm |
| Width | 40 mm |
| Depth | 851 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8450A |
| Barcode # | 731304270249 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.5100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






