Don't pay: $263.63
$234.00
SAVE $29.63 (11%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
APC NetShelter Cable Management, Cable Trough, Open Bottom, Black, 597 x 191.4 x 316.2 mm
SKU: AR8560 | Brand: APC Brand
Description
Trough system to route power distribution cabling between the top of an InfraStruXure PDU to an InRow NetShelter SX Enclosure
Downloads & Documents
Compatible Products & Accessories
Spare parts
ACAC10016
3ft (0.914m) Stainless Flex Pipe Kit 1.25" MPT to 1.5" NPSM,...
ACAC10017
6ft (1.828m) Stainless Flex Pipe Kit 1.25" MPT to 1.5" NPSM,...
ACAC22000
APC NetShelter Aisle Containment, Active Flow Controller
W0W4760
ACRP Chilled -Water Main Control Cable - Spare Part
W0W4761
Cable, Uniflair, Uniflair Chilled-Water, spare part, main co...
×
(AR8560)
Specifications - AR8560
Overview
| Presentation | Trough system to route power distribution cabling between the top of an InfraStruXure PDU to an InRow NetShelter SX Enclosure. |
| Lead time | Usually in Stock |
Main
| Product or component type | Cable organizer |
| Number of rack unit | 0U |
| Provided equipment | Installation guide 1 x 8 inch/20cm grounding strap |
Physical
| Colour | Black |
| Height | 191.4 mm |
| Width | 597 mm |
| Depth | 316.2 mm |
| Net weight | 4.56 kg |
| Mounting location | Front |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Not rack-mountable |
Conformance
| Product certifications | UL classified |
Packing Units
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 31.5 cm |
| Package 1 Width | 44 cm |
| Package 1 Length | 71 cm |
| Package 1 Weight | 7.35 kg |
Contractual warranty
| Warranty (in months) | 24 |
| SKU | AR8560 |
| Barcode # | 731304259664 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 6.9400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






