- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8570)
Product Information
| Cable Manager Type | Trough |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards | UL |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.18 kg |
| Height | 191 mm |
| Width | 747 mm |
| Depth | 105 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Cable Routing |
| Manufacturer Part Number | AR8570 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8570 |
| Product Name | AR8570 Cable Trough |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR8570 |
| Barcode # | 731304284789 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 8.6100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






