- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR8574)
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Shielding |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
| Manufacturer Part Number | AR8574 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR8574 |
| Product Name | AR8574 Perforated Trough Cover |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC NetShelter 600-mm Wide Enclosure |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.04 kg |
| Height | 1 mm |
| Width | 620 mm |
| Depth | 309 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR8574 |
| Barcode # | 731304261667 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 2.8000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






